Україна очікує, що Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі у справі захоплених у Керченській протоці моряків стане на бік України та зобов'яже Росію звільнити полонених.

Про це в коментарі «Укрінформу» розповів посол України в Німеччині Андрій Мельник.

«Ми очікуємо, що суд вислухає наші аргументи та стане на наш бік, врешті прийме рішення на користь України — якомога скоріше звільнити українських моряків, яке РФ має виконати», — сказав Мельник.

Він зазначив, що рішення трибуналу є обов'язковим до виконання, а також має засоби примусу через Раду Безпеки, ООН та політичний вплив. Відмова Росії брати участь у слуханнях на виконання рішення ніяк не вплине.

Мельник додав, що виконати рішення трибуналу буде в інтересах Росії, адже «чим довше триває ця абсурдна ситуація за мотивами Кафки, тим довше від цього страждають не лише українці, не тільки наші матроси, але й імідж самої Росії».

Посол також зазначив, що кілька років тому Росія ігнорувала суд щодо затриманого судна Greenpeace, а також його рішення. Утім усе ж відпустила й судно, й арештованих моряків

«Для нас це добрий історичний прецедент», — сказав Мельник.

10-11 травня Міжнародний трибунал з морського права проведе слухання у справі проти Росії через захоплення українських кораблів і моряків біля Керченської протоки.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: