Офіс генерального прокурора на прохання слідчих поліції продовжив строки досудового розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета ще на два місяці — до 12 червня 2020 року.

Про це hromadske повідомив прокурор у справі Сергій Зузак.

Слідчі Нацполіції просили продовжити строки досудового слідства за підозрою Яні Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрію Антоненку, наголошуючи на необхідності завершення ще близько 20 експертиз та проведення додаткових слідчих дій.

За словами прокурора, без їх завершення передавати справу до суду — зарано. За словами прокурора Сергія Зузака, усі троє підозрюваних наразі відмовилися від проходження поліграфу, а також дехто з них від психологічної та антропологічної експертиз.

Водночас адвокати підозрюваних Антоненка, Кузьменко та Дугарь подавали заперечення щодо цього клопотання, наголошуючи на тому, що докази, які б спростовували аргументи захисту, відсутні й сам документ складений з порушеннями.

Захист просив генпрокурора вивчити матеріали досудового розслідування, щоб визначити обґрунтованість підозри, звернувши увагу на те, що:

  • відсутня більш-менш розумна версія мотиву злочину;
  • відсутні будь-які об’єктивні дані, які дають підстави для припущень про знайомство підозрюваного Антоненка з Дугарь, про знайомство Кузьменко та пані Дугарь до 2019 року, про причетність до інших злочинів, про кульгання Антоненка, про зв’язок його майна зі знаряддями злочину;
  • аналіз ходи не є точним методом, що ідентифікує та не належить до галузі психології, а висновки британського експерта Бірча зроблені з великою кількістю застережень, відсутня англомовна версія британського висновку;
  • зріст Антоненка (180 см) не відповідає зросту особи на відео з місця злочину (170+-5 см, встановленому експертизою №9-2/56Ф від 25.08.2016).

Також найближчими днями мають відбутися судові засідання щодо продовження запобіжних заходів підозрюваним, які спливають на початку квітня.

У лютому слідчі Національної поліції просили Офіс генерального прокурора продовжити строки досудового слідства до червня, однак тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка продовжив до квітня, наголосивши, що наразі доказів у справі недостатньо і потрібно ще попрацювати.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: