Суд залишив під цілодобовим домашнім арештом підозрювану у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яну Дугарь — апеляцію захисту частково задовольнили, бо тепер Дугарь буде під домашнім арештом у Києві, а не в Дніпропетровській області.

Про це з зали Апеляційного суду Києва повідомила кореспондентка hromadske.

Так, суд скасував ухвалу суду першої інстанції про цілодобовий домашній арешт підозрюваної за місцем проживання у Новомосковську на Дніпропетровщині.

Водночас суд не задовольнив вимогу захисту відпустити Дугарь на поруки, а відправив її під цілодобовий домашній арешт у Києві — вона житиме у квартирі своєї поручительки, колишньої депутатки Оксани Корчинської.

Прокурори виступали проти пом'якшення запобіжного заходу.

Під час судового засідання сама Дугарь заявила, що не залишала свою військову частину на Донеччині у липні 2016 року, як про це заявляє слідство. Водночас вона підтвердила, що залишала без попередження частину у 2019 році.

Додамо, що суд відмовив захисту у допиті солдатів-свідків, які були пораненими та перебували на лікуванні у частині Дугарь з 17 по 20 липня 2016 року.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.
Поділитись: