Слідчі у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета заявили, що мають докази того, що свідки намагаються створити підозрюваним у справі Павла Шеремета алібі, якого насправді не існує.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України. 

Так, правоохоронці стверджують, що 13 грудня 2019 року у прямому ефірі одного з телеканалів, один зі знайомих підозрюваного Андрія Антоненка заявив про те, що в ніч перед вбивством той знаходився у нього в гостях за містом. 

«Пан Андрій був у мене за містом у Ворзелі, це 40 км від Києва ... О 9-й ранку він повіз мене у Київ. Ніяким чином він не міг опинитися там, де стався цей злочин ... Станом на 07:30 ранку він спав у мене за містом. У мене є сім свідків: чотири охоронця, мати, батько та я», — зацитували правоохоронці заяву одного зі свідків, яку він озвучив в ефірі одного з телеканалів.

Правоохоронці зазначили, що ці слова поширили ЗМІ та цим створили хибне алібі підозрюваному.

«Ця інформація була перевірена слідчо-оперативним шляхом і виявилася абсолютною неправдою, тож було прийнято рішення про розсекречення відео допиту цього громадянина», — йдеться в повідомленні. 

Слідчі зокрема перевірили трафік телефонів свідка та викликали його на допит. Там, у присутності адвоката, він визнав, що зробив заяву про алібі Антоненка помилково.

«Оскільки його неправдива заява про «алібі» Андрія Антоненка була зроблена не під час допиту, а заявлена в ЗМІ, то він не буде притягнутий до відповідальності за дачу завідомо неправдивих показань», — написали в МВС.

Також там переконують, що слідство має підтвердження й інших випадків спроб створити алібі, якого не існує, підозрюваним у справі Павла Шеремета. 

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • За підсумками розгляду апеляційних скарг Кузьменко й Антоненка залишили під вартою, а Дугарь пом'якшили запобіжний захід на нічний домашній арешт.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Поділитись: