Справа Шеремета: суд відхилив скарги адвокатів Кузьменко
Апеляційний суд залишив під вартою підозрювану у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко.
Про це hromadske повідомив прокурор у справі Сергій Зузак. Засідання проходило лише за участі сторін у зв’язку з карантинними заходами.
Прокурор просив залишити під вартою підозрювану, наголошуючи на ризиках втечі, тиску на свідків, експертів, вчинення інших правопорушень та знищення або спотворення речових доказів.
Адвокат заперечував у задоволенні клопотання та просив обрати альтернативний запобіжний захід підзахисній. Він наголосив на тому, що підозра необґрунтована, а ризики недоведені, зокрема ризик втечі, адже зараз кордони контролюються посилено. За словами адвоката, Кузьменко спілкувалася з іншим підозрюваним Андрієм Антоненком лише щодо ДТП та волонтерства.
Сама підозрювана підтримала адвоката, зазначила, що не має відношення до вбивства Павла Шеремета, ніколи не знала його та просила звільнити з під варти. Суд відхилив скаргу захисту підозрюваної та залишив її під вартою.
Раніше суд продовжив термін тримання під вартою Юлії Кузьменко до 30 травня.
За даними слідства, 20 липня 2016-го Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко, взявши із собою заздалегідь підготовлений вибуховий пристрій, приблизно о 2 годині 34 хвилини прибули на вулицю Івана Франка у Києві. Виявивши там автомобіль Subaru, Кузьменко підійшла до нього та прикріпила вибуховий пристрій до днища з боку водія. Після цього Кузьменко та Антоненко залишили місце злочину.
У цей же день Кузьменко, за даними слідства, взяла рюкзак зі спортивним костюмом й приблизно о 7 годині прибула на вулицю Івана Франка та на території занедбаного будинку переодягнулася у спортивний одяг.
Приблизно о 7:21 вона підійшла до будинку, в якому проживав Шеремет, і спостерігала за автомобілем Subaru. Приблизно о 7:42 Кузьменко, побачивши, що Шеремет вийшов з будинку та сів в авто, повернулася до занедбаного будинку, де спостерігала за рухом автівки.
У цей час Шеремет почав їхати до перехрестя Богдана Хмельницького. Переконавшись, що автомобіль від'їхав на безпечну відстань від неї, Кузьменко, за версією слідства, дистанційно вчинила вибух автомобіля. Після вибуху Кузьменко переодягнулася у попередній одяг та покинула місце злочину.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.
- Поділитися: