Апеляційний суд Києва до 1 червня залишив під вартою підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка.

Про це hromadske повідомив прокурор у справі Сергій Зузак та адвокат підозрюваного Станіслав Кулик. 

Прокурори просили залишити в силі запобіжний захід тримання під вартою, натомість адвокати — скасувати ухвалу щодо продовження строку тримання під вартою і залишити його без запобіжного заходу, як альтернатива — поруки. 

На думку захисту, продовження терміну запобіжного заходу Антоненку Печерським судом відбулося з порушенням авторозподілу суддів. Також вони наголошували на тому, що зріст підозрюваного вище, ніж в людини, зображеної на відео.

«Суддя суду першої інстанції необ’єктивно розглянув усю наявну інформацію у кримінальному провадженні, а саме: ми клопотали про витребування та дослідження експертиз, які тепер вже стороною обвинувачення замовчуються, не акцентується на них увага», — розповів він.

Адвокат уточнив, що йдеться про експертизи зросту, які провели у 2016 та у 2020 роках і які, як він сказав, «ніхто не показує», тому що це заперечує будь-яку причетність Антоненка до вчинення злочину.

«У 2020 році була проведена додаткова (експертиза — ред.), яка вказала, що нічого не може визначити. Ми розуміємо, що це для того, щоб нівелювати те, що зазначили у 2016», — сказав Станіслав Кулик.

Водночас прокурор у справі зазначив, що експертизи встановили орієнтовний зріст, який міг бути приблизно 171-173 сантиметри, однак експертиза поточного року вказала, що визначити зріст неможливо.

«Дані експертизи не вказують на винуватість і не вказують на невинуватість. Їх не можна брати до уваги», — заявив Сергій Зузак.

Сам Антоненко, який брав участь у засіданні через відеозв’язок, вкотре заявив про свою невинуватість та просив звільнити його з-під варти.

Термін досудового розслідування у провадженні спливає у червні 2020 року, відповідно, її мають або закрити, або передати до суду, або клопотати щодо продовження строків.

За даними слідства, Андрій Антоненко створив організацію і керуючись націоналістичними та расовими поглядами вирішив організувати вбивство журналіста Павла Шеремета, долучивши до цього інших підозрюваних — Яну Дугарь та Юлію Кузьменко.

Підозрювані та адвокати заявили, що з Яною Дугарь Антоненко не був знайомий, а у ніч перед вбивством нібито був вдома. Також слідство встановило, що Антоненко 18 липня 2016 року зустрічався з чоловіком підозрюваної Кузьменко Петром Кіяном. Зустріч тривала до першої ночі. Сам Антоненко у коментарі hromadske підтвердив знайомство з Кіяном, однак сказав, що не пам’ятає, чи була така зустріч. 

14 грудня 2019 року суд взяв Антоненка під варту. Потім суд продовжував тримання його під вартою. У разі доведення вини підозрюваному загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий етер своєї програми.

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: