Підозрювана Юлія Кузьменко, архів
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Апеляційний суд Києва залишив під вартою Юлію Кузьменко — підозрювану у вбивстві журналіста Павла Шеремета у липні 2016 року.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske із зали суду.

Адвокат підозрюваної Тарас Безпалий просив звільнити з-під варти Кузьменко під нічний домашній арешт, наголошуючи на необґрунтованості підозри та недоведених ризиках.

З 30 документів, які сторона обвинувачення надала як підтвердження підозри, за словами адвоката, лише один є підтвердженим й лише 10 стосується безпосередньо Юлії Кузьменко.

За словами адвоката, Юлія спілкувалася з іншим підозрюваним Андрієм Антоненком лише з питань ДТП та волонтерства.

Сама підозрювана зазначила, що не має відношення до вбивства Павла Шеремета, ніколи не знала його та не розуміє, чому досі під вартою.

Прокурор Сергій Зузак, зі свого боку, просив залишити в силі рішення суду першої інстанції. Він наголосив на ризиках втечі, переховування, тиску на свідків, інших фігурантів злочину, знищення та спотворення речових доказів.

У підсумку суд задовольнив вимогу прокурора і залишив Кузьменко під вартою.

Після оголошення рішення декілька людей з групи підтримки Кузьменко вилаялися на прокурора, зокрема обіцяли «посадити» його самого.

За даними слідства, 20 липня 2016-го Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко, взявши із собою заздалегідь підготовлений вибуховий пристрій, приблизно о 2 годині 34 хвилини прибули на вулицю Івана Франка. Виявивши там автомобіль Subaru, Кузьменко підійшла до нього та прикріпила вибуховий пристрій до днища з боку водія. Після цього Кузьменко та Антоненко залишили місце злочину.

У цей же день Кузьменко, за даними слідства, взяла рюкзак зі спортивним костюмом й приблизно о 7 годині прибула на вулицю Івана Франка та на території занедбаного будинку переодягнулася у спортивний одяг.

Приблизно о 7:21 вона підійшла до будинку, в якому проживав Шеремет, і спостерігала за автомобілем Subaru. Приблизно о 7:42 Кузьменко, побачивши, що Шеремет вийшов з будинку та сів в авто, повернулася до занедбаного будинку, де спостерігала за рухом автівки.

У цей час Шеремет почав їхати до перехрестя Богдана Хмельницького. Переконавшись, що автомобіль від'їхав на безпечну відстань від неї, Кузьменко, за версією слідства, дистанційно вчинила вибух автомобіля. Після вибуху Кузьменко переодягнулася у попередній одяг та покинула місце злочину.

Поділитись: