Справа Шеремета: суд залишив підозрювану Кузьменко під вартою на два місяці

Печерський суд Києва залишив під вартою підозрювану у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко ще на два місяці.

Суддя задовольнив клопотання прокуратури і залишив Кузьменко у СІЗО до 24 липня.

Раніше суд також обрав запобіжні заходи двом іншим фігурантам справи Шеремета — Андрія Антоненка залишили під вартою, а Яну Дугарь відпустили під заставу з-під домашнього арешту.

Водночас 25 травня влаштували акцію протесту біля Офісу президента з вимогою звільнити усіх фігурантів справи Шеремета.

За даними слідства, 20 липня 2016-го Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко, взявши із собою заздалегідь підготовлений вибуховий пристрій, приблизно о 2 годині 34 хвилини прибули на вулицю Івана Франка у Києві. Виявивши там автомобіль Subaru, Кузьменко підійшла до нього та прикріпила вибуховий пристрій до днища з боку водія. Після цього Кузьменко та Антоненко залишили місце злочину.

У цей же день Кузьменко, за даними слідства, взяла рюкзак зі спортивним костюмом й приблизно о 7 годині прибула на вулицю Івана Франка та на території занедбаного будинку переодягнулася у спортивний одяг.

Приблизно о 7:21 вона підійшла до будинку, в якому проживав Шеремет, і спостерігала за автомобілем Subaru. Приблизно о 7:42 Кузьменко, побачивши, що Шеремет вийшов з будинку та сів в авто, повернулася до занедбаного будинку, де спостерігала за рухом автівки.

У цей час Шеремет почав їхати до перехрестя Богдана Хмельницького. Переконавшись, що автомобіль від'їхав на безпечну відстань від неї, Кузьменко, за версією слідства, дистанційно вчинила вибух автомобіля. Після вибуху Кузьменко переодягнулася у попередній одяг та покинула місце злочину.

Нагадаємо, 21 травня стало відомо, що підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб.

А 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного