Підозрювані Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко у Печерському суді Києва, 17 липня 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromsdke

Підозрювані у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко заперечили свою ймовірну співпрацю зі Службою безпеки України.

Про це вони сказали у коментарі hromadske.

За словами Антоненка, він дійсно проходив перевірку СБУ перед вступом до Сил спеціальних операцій, але запевнив, що не працював на службу: «Це все брехня. Для того, щоб потрапити до Сил спеціальних операцій, кожен кандидат проходить перевірку через СБУ. Немає співпраці і не може бути. Якби я, наприклад, був якимось агентом, то мене б просто не прийняли в ССО», — сказав Антоненко.

Юлія Кузьменко підтвердила, що має знайому у якої чоловік служить в СБУ, але також заперечила свою причетність до спецслужби: «В мене дійсно є подруга, чоловік якої служить у Службі безпеки України. Але є один момент. Усі ці догадки розбиваються одним питанням — "Коли ми познайомились?". Це було літо 2017 року. Ми бачились за весь час лише кілька разів. Тому що я товаришую з подругою, а вона іноді приїздила з чоловіком. Тому вся ця "бондіана" розбивається таким питанням», — сказала Кузьменко. 

Також і Антоненко, і Кузьменко заперечили знайомство з Олександром Корнієвським «Кулібіним», про якого раніше писало hromadske і який, за даними слідства, міг змайструвати схожий вибуховий пристрій, яким було підірвано Павла Шеремета.

Раніше голова адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов оприлюднив відео із записом розмови нібито підозрюваної Юлії Кузьменко та дружини працівника СБУ Василіси Мазурчук. Співрозмовники були занепокоєні можливим розформування 5-го управління контррозвідки СБУ.  

Також в оприлюднених Василісою Мазурчук переписці нібито із речником МВС Артемом Шевченком, мова йшла про те, що Юлія та Андрій нібито не знали кого йшли підривати: «Нехай Юля та Андрій чесно розкажуть, хто їм сказав мочканути цього російського агента Шеремета, будь він неладний. Хоча вони і не знали кого та за що йдуть працювати», — йшлося в оприлюднених переписках.

Також, колишній депутат Сергій Лещенко зазначив, що слідство працює над версією про можливі зв’язки підозрюваних із СБУ: «Один із напрямків, в якому рухається слідство у справі Павла Шеремета — це зв'язок заарештованих із високопосадовцями СБУ. Зокрема, з чотирьох камер спостереження, які встановлені в районі скоєння злочину, зникло відео за цей день, що може бути пов'язано з активністю спецслужби. Детальніша інформація про роль СБУ може бути оприлюднена в майбутньому», — писав Лещенко.

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва також говорила про те, що слідство розглядає причетність СБУ до злочину як ключову версію: «Я думаю, що слідство вважає, що до цього вбивства могли бути причетні співробітники Служби безпеки України, в тому числі і департамент, який займався контррозвідкою», — говорила журналістка.

Раніше суд ще на два місяці продовжив запобіжний захід підозрюваним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Також суд обмежив час ознайомлення стороні захисту з матеріалами справи до 14 серпня.

21 травня стало відомо, що підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри на виконавців, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. А 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Також у справі фігурує подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство довгий час наполягало, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий етер своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: