У Печерському суді Києва, де слухається справа про викрадення майданівців Луценка, Вербицького 21 січня 2014 року, під час розгляду клопотання прокуратури, щодо продовження терміну тримання під вартою підозрюваного Олександра Волкова, захисники чоловіка заявили відвід головуючій судді Новак.

У Печерському суді Києва, де слухається справа про викрадення майданівців Ігоря Луценка, Юрія Вербицького 21 січня 2014 року, захисники підозрюваного Олександра Волкова заявили відвід головуючому судді Роману Новаку. Однак суд відмовив їм у клопотанні. 

Адвокати зазначили, що попередньо не мали змоги ознайомитися з клопотанням прокуратури. Утім сторона обвинувачення наголосила, що згідно КПК клопотання вручається особисто підозрюваному. До того ж, захисників попередньо повідомили про судове засідання 26 червня, на яке вони не з'явилися. Це, на думку прокуратури, свідчить про затягування судового процесу та бажання уникнути продовження арешту їх підзахисному.

Суддя Новак 27 червня розглядає клопотання про продовження терміну тримання під вартою для Волкова. 

Нагадаємо, 3 травня Печерський райсуд Києва продовжив до 1 липня термін тримання під вартою Олександру Волкову — підозрюваному у викраденні та катуванні майданівців Ігора Луценка та Юрія Вербицького 21 січня 2014 року.

Таким рішенням суд задовольнив клопотання прокуратури.

Волков відмовлявся приїхати до залу суду, тому було організовано відеозв'язок з Ізолятору тимчасового тримання.

Сторона обвинувачення висунула певні підстави для продовження запобіжного заходу Волкову. Слідчі прокуратури дослідили телефонні дзвінки підозрюваного та встановили маршрут пересування Олександра Волкова 21 січня 2014 року у день викрадення Ігора Луценка та Юрія Вербицького.

За даними слідства, того дня Олександр Волков виїхав з офісу Олексія Чеботарьова — українського бізнесмена, котрого слідство вважає одним з організаторів загонів «тітушок» в часи Майдану, до офтальмологічного відділення Жовтневої лікарні у місті Києві за 12 годин до прибуття туди Вербицького та Луценка.

Також саме в цю ніч чоловік контактував з іншими учасниками процесу викрадення. Його маршрут пересування збігається з маршрутом викрадення майданівців 21 січня 2014 року.

Водночас прямими свідченнями Сергія Чемеса, ще одного фігуранта справ «тітушок», встановлено, що Олександр Волков напередодні викрадення був присутній на нараді у Олексія Чеботарьова, де отримував вказівки, щодо процесу викрадення активістів та подальшого маршруту їх транспортування.

Про те, що бачив Волкова в офісі Чеботарьов, підтвердив ще один фігурант справ «тітушок» Павло Бялай. Також прізвище Волкова разом з Чемесом та Баляєм фігурує у журналі реєстрації, вилученого з офісу Чеботарьова.

Прокурор Олексій Донський зазначив, що Волков активно відслідковував перебіг справи, щодо викрадення активістів ще до того, як став її фігурантом. Про це свідчить знайдена в його телефоні ухвала суду про дозвіл на проведення обшуку певної фірми Олексія Чеботарьова.

Також за даними слідства Волков та його захисники вводять суд в оману щодо стану здоров'я Волкова, адже особа, котра надавала медичний висновок, не проводила обстеження Волкова та не бачила його, а посилалася на минулорічні довідки.

Сторона захисту зазначила, що підозра їх підзахисному не обґрунтована. До того ж чоловік не пам'ятає де він знаходився 21 січня, що за словами адвокатів притаманне будь-якій людині, котра не була присутня на місці скоєння злочину.

А Сергій Чемес, на думку захисту, оговорює Олександра Волкова, аби уникнути покарання. До того ж адвокати зазначили, що у Волкова вилучили усі паспорти, що нівелює ризик його втечі з країни.

2 травня підозрюваний у викраденні учасників Майдану Волков не з'явився на суд: засідання перенесли. 3 травня Волкова залишили під вартою на два місяці.

27 липня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів про тримання під вартою Олександра Волкова. 29 липня його взяли під варту. Пізніше Волкова залишили під вартою до 26 вересня. Декілька десятків активістів прийшли підтримати акцію з вимогою розслідувати справу і покарати винних у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

У січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також людиною, яка, на думку слідства, пов'язана з імовірним замовником викрадення — Олексієм Чеботарьовим.

Олександру Волкову інкримінують 5 статей Кримінального кодексу України: створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину ( ст.255), незаконне позбавлення волі ( ст. 146), катування (ст. 127), умисне вбивство ( ст. 115), незаконне перешкоджання організації або проведенню мирних зібрань (ст. 340)

У разі доведення вини Олександра Волкова, чоловіку загрожує довічне ув'язнення.

Поділитись: