Шевченківський районний суд Києва передав справу колишнього народного депутата Миколи Мартиненка до Вищого антикорупційного суду.

Про це передає Центр протидії корупції.

Київський апеляційний суд не погодився з Шевченківським районним судом, що питання про передачу справи екснардепа Миколи Мартиненка, має вирішувати Верховний суд.

Шевченківський районний суд Києва звернувся до Апеляційного суду, який мав би звернутися до Верховного апеляційного, де мали б вирішити, чи передавати справу до Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Миколу Мартиненка обвинувачують у тому, що він разом зі спільниками організували схему на закупівлі «СхідГЗК» уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку «Штоєрман», спричинивши шкоду у розмірі 17,2 мільйона доларів.

Також Мартиненка обвинувачують у заволодінні коштами державної атомної компанії «Енергоатом».Збитки державі склали 6,4 мільйона євро. Докази у цій справі вже дослідили.

«Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile