Судді затягують передачу низки справ Антикорупційному суду — ЦПК
Шевченківський райсуд Києва відмовився одразу передати декілька найбільш гучних справ до Вищого антикорупційного суду.
Про це заявили в «Центрі протидії корупції».
Так, 29 вересня Шевченківській суд відмовився передати Антикорупційному суду справу проти колишнього народного депутата Миколи Мартиненка щодо розкрадання майже 700 мільйонів гривень.
Судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль направили справу до апеляційної інстанції, щоби та звернулося до Верховного суду, а той вже передав справу до Антикорсуду.
У ЦПК наголошують — це є порушенням закону, а рішення суду дарує час Мартиненку і є «спробою уникнути передачі справи до Антикорсуду».
Також у центрі додали, що 16 вересня ці ж судді передали одразу до Антикорсуду справу ймовірних спільників Мартиненка Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують в цій же схемі.
А ще раніше Шевченківський райсуд відмовився напряму віддати Антикорупційному суду справу колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Судді так само направили її в апеляцію, яка має звернутися до Верховного суду.
У коментарі «Українській правді» в прес-службі суду заявили, що справи проти Мартиненка та Насірова не передали напряму в Антикорсуд, бо «така процедура». Проте там не змогли відповісти, чому справу проти Скаленка та Святненка змогли передати туди, а інші — ні.
У прес-службі Мартиненка також наполягають, що рішення суду було законним, тому справу і не передали до Антикорсуду.
«ЦПК Шабуніна почав розганяти «зраду» про нібито намагання Мартиненка затягнути час. Але це не просто юридична безграмотність, а чергова брехня і маніпуляції в інтересах НАБУ», — сказав адвокат Мартиненка Петро Бойко.
За його словами, були прецеденти, коли справу напряму передавали до Антикорсуду, але ці рішення оскаржували в судах і процедура ще більше затягувалася.
Нагадаємо, Виший антикорупційний суд запрацював в Україні 5 вересня.
Як відомо, у травні головою суду обрали Олену Танасевич. Заступником голови Антикорупційного суду обрали суддю Євгена Крука.
- 7 червня 2018-го Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.
- 11 квітня 2019-го президент Петро Порошенко призначив на посади 38 суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
- 6 липня 2019-го Антикорупційний суд отримав будівлю у Києві.
Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.
- Поділитися: