Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував усі рішення судів попередніх інстанцій, які ухвали на користь колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Тепер цю кримінальну справу розглядатиме Антикорупційний суд.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Насірова обвинувачують у тому, що завдяки його рішенням газовидобувні компанії депутата-втікача Олександра Онищенка мали можливість не платити податки. Унаслідок цих рішень держава втратила понад 2 млрд грн.

У попередніх судових рішеннях, які скасував Касаційний суд, йшлося про те, що Насіров начебто просто підписував незаконні розстрочки зі сплати податків і мав виключно «церемоніальну функцію» у схемі.

Засідання Касаційного суду 26 вересня тривало понад 8 годин. Під час нього судді розглянули усі клопотання Насірова: він намагався усунути зі справи Національне антикорупційне бюро та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, а також просив передати справу до іншої палати Верховного суду. 

Після поразки він хотів знову заявити про відвід суддів, однак судді ухвалили остаточно рішення, яке не підлягає оскарженню.

Нагадаємо, Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень. Тоді дружина внесла за нього заставу.

Водночас звільнили Насірова лише через рік: 31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив екс-чиновника через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом при виконанні обов'язків глави ДФС.

У листопаді 2017 року Насірову вручили обвинувальний акт. За версією слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді ексголову ДФС Романа Насірова і наказав виплатити йому компенсацію 184 тисячі гривень. Представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що уряд оскаржить поновлення Насірова.

18 грудня 2018 року Кабінет міністрів постановив реорганізувати Державну фіскальну службу (ДФС) України та утворити Державну податкову службу та Державну митну службу. Наприкінці березня 2019 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про оголошення конкурсу на посади голови Державної податкової служби та голови Державної митної служби.

Поділитись: