Представники Міністерства закордонних справ та Нафтогазу провели переговори з представниками Конгресу та Міністерства енергетики США щодо підготовки до наступного опалювального сезону та нарощуванні обсягів газу в українських сховищах.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

За його словами, сторони обговорювали можливість купівлі американського зрідженого газу.

«Обговорювали ризик того, що Газпром готується перервати транзит газу через Україну взимку 2020 року та влаштувати чергову газову кризу, і як боротися з загрозами у цьому випадку. На зустрічах у Державному департаменті та Міністерстві енергетики США йшлося, зокрема, про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати LNG за конкурентною ціною», — повідомив Коболєв.

За його словами, США підтримують експорт зрідженого газу, надаючи своїм експортерам пільги та преференції.

Також українська делегація обговорювала можливі санкції США проти російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2».

Раніше повідомлялось, що Нафтогаз веде переговори про купівлю американського скрапленого газу.

Нагадаємо, українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.

Зазначаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

На тристоронніх перемовинах 21 січня в Брюсселі Україна отримала пропозицію щодо можливих об'ємів та термінів контракту на транзит газу після 2019 року й узяла два місяці на обговорення пропозиції.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Поділитись: