Сполучені Штати не планують підтримувати на майбутніх виборах ані чинного президента Петра Порошенка, ані будь-якого іншого кандидата в президенти України.

Сполучені Штати не планують підтримувати на майбутніх виборах ані чинного президента Петра Порошенка, ані будь-якого іншого кандидата в президенти України.

Про це на зустрічі з журналістами заявив посол України в США Валерій Чалий, передає кореспондент Громадського.

«Американська влада — дуже широке поняття. У США також є різні позиції. Але сьогодні я знаю, що жодну особисту підтримку когось із кандидатів не розглядають. Я знаю також, що в політичних експертів в Америці розпитують про різні політичні сили та кандидатів у президенти України — щодо того, наскільки вони будуть підтримувати курс на реформи та євроатлантичну співпрацю», — сказав Чалий.

Водночас посол додав, що не виключає солідарності американських партнерів з кандидатами, які будуть продовжувати чинний зовнішньополітичний курс країни.

«Думаю, що фінансової підтримки чи чогось схожого не буде — адже це пряме втручання у внутрішні справи. А солідаризацію, зустрічі чи політичну підтримку, можливо, отримають ті, хто декларує продовження цього курсу», — зазначив він.

Раніше радник президента Дональда Трампа сказав, що США готові співпрацювати з Україною для недопущення втручання РФ у вибори.

20 червня лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила про участь у виборах президента в 2019 році. Вона сказала, що у разі своєї перемоги на виборах проведе референдум для прийняття нової Конституції, «щоб демонополізувати владу і зробити її сильнішою та збалансованою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа та Орбана

У березні 2018 депутатка Надія Савченко випустила ролик із заявою про можливу участь у виборах президента.

Згідно з опитуванням громадян у квітні 2018 року президентський рейтинг очолила Юлія Тимошенко. Тоді лідером антирейтингу став чинний президент Петро Порошенко. 

Наприкінці червня опитування визначило, що ніхто з ймовірних кандидатів у президенти України не має підтримки значної частини виборців. 

4 липня Депутат Дерев’янко заявив про намір балотуватися в президенти.

Поділитись: