Сполучені Штати у суботу 2 лютого офіційно оголосять про вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, у якому перебували з Росією. Офіційно участь Вашингтона у договорі припиниться через 6 місяців у разі, якщо Москва не припинить порушувати угоду. Про це 1 лютого заявив держсекретар Майк Помпео, передає Reuters.

«Росія відмовилася робити будь-які кроки, щоб повернутись до реального і не голослівного дотримання договору... Ми офіційно сповістимо Росію та інших учасників про те, що США виходять з договору INF, це рішення набере чинності через шість місяців».

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у коментарі журналістам, що навпаки, Штати не хочуть обговорювати це питання (дотримання умов договору, ред.).

За кілька годин до оголошення Помпео у НАТО повідомили, що «повністю підтримають» рішенням США про вихід з угоди.

Як повідомлялося, ппрезидент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США хочуть вийти з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Поділитись: