У Держдепі США вважають, що Олімпіада в Пекіні може вплинути на терміни ймовірного вторгнення РФ

У США вважають, що зимові Олімпійські ігри—2022 в Пекіні можуть вплинути на плани Росії щодо вторгнення в Україну. Раніше ЗМІ повідомляли, що президент Китаю Сі Цзіньпін міг просити президента РФ Володимира Путіна стримати агресію через проведення Олімпіади.

Про це 26 січня сказала заступниця Державного секретаря США Венді Шерман на онлайн-дискусії YES.

Шерман, яка очолювала делегацію США на переговорах з представниками РФ у Женеві, заявила, що не знає, чи ухвалив Путін рішення проводити нове вторгнення в Україну. Втім, наявні ознаки показують, що таке вторгнення може відбутися до середини лютого.

«Ми всі знаємо, що Олімпіада в Пекіні починається 4 лютого з церемонії відкриття, де планує бути і президент Путін. Я думаю, що, ймовірно, президент Сі Цзіньпін не був би в захваті, якби Путін вибрав цей момент для вторгнення в Україну», — сказала Шерман.

Дипломатка зазначила, що Олімпійські ігри у Пекіні можуть вплинути на плани Кремля.

Що передувало?

Раніше видання Bloobmerg із посиланням на власні джерела в Пекіні повідомляло, що лідер КНР не хоче «затьмарити» Олімпіаду, а нове вторгнення Росії в Україну нібито втягне Китай у «дипломатичне протистояння».

Китай витратив мільярди доларів на підготовку Олімпіади. Крім того, Сі Цзіньпін нібито хоче зміцнити свій авторитет, щоб отримати підтримку на наступних президентських виборах навесні 2022 року. А Володимир Путін уже прийняв його запрошення відвідати зимові Ігри в Пекіні.

Речник Міністерства закордонних справ Китаю наголосив, що всі країни повинні дотримуватися традиційної резолюції ООН про Олімпійське перемир’я «протягом семи днів до початку Олімпійських ігор і до семи днів після закінчення Паралімпійських ігор».

Натомість офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова відповіла, що ця заява — «вже не фейк, а інформаційна спецоперація відповідних американських служб через Bloomberg».

Російська загроза

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними New York Times, біля кордонів України залишаються 100 тисяч російських військових.

Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».