Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати планують виділити допомогу для східноєвропейських держав, які прагнуть енергетичної незалежності, зокрема від Росії.

Про це Помпео сказав на Мюнхенській безпековій конференції.

«Ми плануємо виділили 1 млрд доларів для наших друзів та союзників зі Східної Європи в рамках «ініціативи трьох морів»», — заявив він.

Цю пропозицію має розглянути Конгрес США. Помпео наголосив, що США продовжать «підтримувати Україну в боротьбі з Росією», але особливу увагу присвятив підтримці усього східноєвропейського регіону у прагненні енергетичної незалежності.

На яких умовах виділять гроші, держсекретар не уточнив, але додав: «Мета – прискорити зміни у енергетичному секторі».

Зазначимо, Україна не є частиною «ініціативи трьох морів» і не брала участь у її створенні. Наразі тривають дискусії про долучення України, приміром, зі статусом спостерігача.

«Ініціатива трьох морів» (Адріатичного, Балтійського та Чорного) — неформальна платформа співробітництва 12 країн Центральної та Південної Європи (Польща, Хорватія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Румунія, Болгарія та Австрія).

Нагадаємо, 21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

Після зупинки у будівництві «Північного потоку-2» Росія неодноразово заявляла, що зможе закінчити проєкт самостійно.

Поділитись: