Єврокомісія запровадить мита на імпорт американських товарів, загальна вартість яких складе 20 мільярдів доларів, якщо президент США Дональд Трамп вирішить запровадити мита на ввезення до країни іноземних автомобілів.

Єврокомісія запровадить мита на імпорт американських товарів, загальна вартість яких складе 20 мільярдів доларів, якщо президент США Дональд Трамп вирішить запровадити мита на ввезення до країни іноземних автомобілів.

Про це повідомила єврокомісарка з питань торгівлі Селісія Мальмстрьом, передає Reuters.

«Ми сподіваємось, що до цього не дійде і ми зможемо вирішити цю ситуацію. Якщо ні, то ЄС підготував перелік американських товарів (на які запровадять мита у відповідь — ред.). Їхня загальна вартість складає 20 мільярдів доларів», — повідомила Мальмстрьом.

Крім цього, єврокомісарка відреагувала на пропозицію президента США Дональда Трампа одночасно скасувати всі торговельні обмеження та субсидії підприємствам. На її думку, ця пропозиція «несерйозна», адже американська влада, так само як і ЄС, надає пільги та субсидії своїм товаровиробникам.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: