США відкликають частину своїх дипломатів із М’янми

Державний департамент США наказав частині дипломатів та їхнім родинам покинути М’янму, де тривають громадські заворушення після військового перевороту.

Про це вказано у заяві Держдепартаменту, пише Associated Press.

Це стосуватиметься дипломатів, які не виконують ключових завдань. Їм та іншим держслужбовцям наказали покинути територію М'янми зі своїми сім'ями.

Лишитися можуть лише ті дипломати, чия робота є критично важливою. Держдеп США також рекомендує американцям утриматися від поїздок до М’янми.

Що сталось у М'янмі?

Там військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.

Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо «закони не будуть виконуватися». Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.

3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. А президента країни Віна М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обох посадовців затримали військові.

Після держперевороту в країні спалахнули масштабні протести проти влади військових. Поліція, своєю чергою, вдалася до жорстких розгонів протестувальників. Правозахисні організації та міжнародна спільнота загалом засудили дії військових, а низка країн ввела проти них санкції. Хоча деякі країни, як-от Китай і Росія, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлайна.

Загалом від початку протестів проти військової хунти у М'янмі нарахували принаймні 328 загиблих, повідомляє Associated Press із посиланням на дані незалежної Асоціації допомоги політв'язням країни.