США планують розмістити військовий контингент на території Саудівської Аравії через напруженість в регіоні Перської затоки.

Про це заявили у Пентагоні, пише Reuters.

У Міністерстві оборони США очікують, що цей крок забезпечить «додаткове стримування» перед «виникаючими ймовірними загрозами»

Водночас у Міністерстві закордонних спав Саудівської Аравії відзначили, що «Ер-Ріяд і Вашингтон зміцнюють співпрацю з метою посилення безпеки й стабільності в регіоні», пише DW.

Адміністрація президента США Дональда Трампа готується відправити до Саудівської Аравії до 500 військовослужбовців, повідомляє CNN. Цей контингент дислокуватиметься на базі ВПС імені принца Султана, що у пустелі на схід від Ер-Ріяда. Незначна частина військових та обслуговуючий персонал вже прибули на базу і готують її до розміщення ракетних комплексів Patriot, а також займаються поліпшенням злітної смуги.

Напередодні Іран захопив британський нафтовий танкер в Ормузькій протоці.

Раніше, 14 липня, іранські військові захопили танкер із 12 членами екіпажу на борту. Це вже був сьомий затриманий танкер на Близькому Сході за останні декілька тижнів. США звинувачують в атаках на судна Іран. Тегеран стверджує, що ці звинувачення бездоказові, а США «саботують дипломатію». Крім того, 4 липня поліцейські та митні органи Гібралтару за підтримки загону морських піхотинців Великої Британії затримали іранський танкер Grace 1. Судно мало доставити нафту в Сирію, порушуючи в такий спосіб санкції США. 

Відносини між США та Іраном загострилися після того, як Сполучені Штати вийшли з багатосторонньої угоди щодо ядерної програми Ірану. Вашингтон запровадив проти Ірану санкції, у тому числі на експорт нафти.

Нагадаємо, з 1991 по 2003 рік США розміщували свої війська в Саудівській Аравії під час війни в Перській затоці. Тоді база ВПС США імені принца Султана була відправним пунктом для проведення повітряних операцій проти Іраку.

Поділитись: