У США вивчають пропозицію Франції надати Ірану кредитну лінію на 15 мільярдів доларів в обмін на виконання Іраном ядерної угоди.

Про це повідомив постійний представник США при ЄС Гордон Сондленд, 4 вересня, передає «Интерфакс».

«Тема кредитної лінії вивчається, більше я нічого не можу сказати», — повідомив Сондленд.

Він також додав, що США притримуються політики «максимального тиску на Іран». Водночас президент США Дональд Трамп все є може регулювати степінь такого тиску.

Напередодні стало відомо, що у французькому уряді запропонували надати Ірану кредитну лінію на 15 мільярдів доларів. Так Франція прагне змусити Іран виконувати умови ядерної угоди.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло, що європейські дипломати підтрималипрезидента Франції Еммануеля Макрона, який запропонував дозволити Ірану протягом обмеженого періоду часу продавати нафту. В обмін на це, за задумом Парижа, Тегеран повинен повернутися до дотримання ядерної угоди.

У 2015 році Іран та шість світових держав (Велика Британія, Китай, США, Франція, Німеччина та Росія) підписали Спільний всеосяжний план дій. Угода передбачала в обмін на зняття санкцій відмову Ірану від ядерної програми.

Проте у своїй передвиборчій програмі президент США Дональд Трамп обіцяв протидіяти зміцненню Ірану як головного, на його думку, спонсора ісламського тероризму. 13 жовтня 2017 року він виклав більш жорстку стратегію Вашингтона по відношенню до Тегерану, згідно з якою США мають намір протистояти його «дестабілізуючому впливу».

8 травня 2018 року Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

У листопаді 2018 року старі санкції проти Ірану, що включають заборону на закупівлю нафти, відновлені в повному обсязі. Сполучені Штати надали деяким країнам тимчасові дозволи на закупівлі нафти в Ірану (дійсні до травня 2019 року). 22 квітня 2019 року американська адміністрація оголосила, що не буде продовжувати терміни дії цих винятків.

Поділитись: