Міністерство національної безпеки США оголосило, що китайські журналісти, які працюють не на американські медіа, зможуть отримати робочу візу лише на 90 днів. Продовжувати таку візу теж можна буде на 90 днів.

Своє рішення відомство обґрунтувало необхідністю врівноважити «придушення незалежної журналістики» в Китаї, повідомляє The New York Times. Там також зазначили, що воно є відповіддю на вислання з КНР журналістів американських видань The New York Times, The Washington Post і The Wall Street Journal.

Своєю чергою, китайські ЗМІ розкритикували рішення американського міністерства. Видання Global Times оприлюднило статтю, в якій обмеження робочої візи для китайських журналістів характеризується як таке, що вказує на «подвійні стандарти» і «недостатню впевненість» посадовців США.

Нагадаємо, що американських журналістів Китай вислав у березні відповідь на рішення США скоротити майже половину співробітників китайських ЗМІ в країні. А це рішення, своєю чергою, американський уряд обґрунтував висланням у лютому трьох журналістів The Wall Street Journal за матеріал «Китай — справжня хвора людина Азії», хоча писали його не вони.

Зазначимо, що протягом останніх тижнів відносини США й Китаю загострилися на тлі епідемії коронавірусу SARS-CoV-2.

3 травня в інтерв’ю американському телеканалу ABC державний секретар США Майк Помпео заявив про існування доказів, що коронавірус SARS-CoV-2 — «результат невдачі у китайській лабораторії».

Ще раніше, 30 квітня, президент США Дональд Трамп заявив, що бачив докази штучного походження коронавірусу, який, мовляв, розробили в одній із лабораторій Китаю. Водночас американська розвідувальна спільнота тоді заперечила наявність таких доказів у них.

Раніше Трамп звинувачував ВООЗ у «китаєцентризмі» й приховуванні інформації про новий вірус на користь Пекіна, після чого призупинив фінансування Організації. Пізніше президент США заявив, що Китай прагне завадити йому переобратися на другий термін у листопаді 2020 року.

Своєю чергою, Китай звинувачував адміністрацію Трампа в намаганні відвернути увагу від власних внутрішніх проблем, викликаних коронавірусною кризою. Речник китайського міністерства оборони також говорив, що насправді SARS-CoV-2 виник у США.

Поділитись: