США ввели нові санкції проти оточення президента Венесуели Мадуро
США запроваджують нові санкції проти наближених до президента Венесуели Ніколаса Мадуро чиновників. Про це на саміті Групи Ліми у Боготі 25 лютого повідомив віце—президент США Майк Пенс.
Пенс повідомив, що Вашингтон розширює санкції на чотирьох губернаторів, пов'язаних з Мадуро.
Крім того, за словами Пенса, США надають фінансову допомогу опозиціонеру, тимчасовому президенту країни Хуану Гуайдо.
Також Пенс закликав регіональних партнерів заморозити нафтові активи, контрольовані Мадуро, перевести надходження на рахунки, контрольовані Гуайдо, і обмежити видачу віз для близького оточення Мадуро.
«Настав час зробити більше. Незабаром настане день, коли довге жахіття для Венесуели закінчиться, коли Венесуела знову буде вільною, коли її народ побачить нове народження свободи», — зазначив віце-президент США.
Він також не виключив можливості військового втручання США з метою усунення Ніколаса Мадуро від влади.
«Ми сподіваємося на мирний перехід до демократії. Але президент Трамп дав зрозуміти: можливі усі варіанти», — сказав Пенс після зустрічі з Хуаном Гуайдо.
Вашингтон також звернувся із запитом про проведення 26 лютого екстреного засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації у Венесуелі.
Нагадаємо, у січні у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі
Президент США Дональд Трамп заявив, щовизнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: