Відповідно до рішення Світової організації торгівлі, яке дозволило США одноосібно запроваджувати мита на європейські товари, уряд США вирішив запровадити мита на європейські літаки, віскі, машинне обладнання та сільськогосподарську продукцію.

Про це повідомляє CNBC.

Зазначається, що нові мита включають 10% мит на літаки з Франції, Іспанії, Німеччини та Британії; 25% мита на шотландський віскі; 25% на німецьку каву та деякі види машинного обладнання; 25% на сири, оливки, заморожене м'ясо з Німеччини, Іспанії та Британії; 25% на свинину, йогурт, масло з Європи.

Зазначається, що 2 жовтня СОТ ухвалила рішення, яке дозволило США обкладати митами європейський імпорт, загальна вартість якого складає 7,5 мільярда доларів на рік. Таке рішення ухвалили у відповідь на скаргу США щодо компанії Airbus, якій ЄС надавав субсидії, роблячи американські літаки менш конкурентоздатними.

Водночас у ЄС також звинувачують США у тому, що там надають субсидії та пільги конкуренту Airbus — компанії Boeing. З відповідною скаргою ЄС звернувся до СОТ. Рішення очікують у 2020 році.

Зазначається, що нові американські мита набудуть чинності 18 жовтня.

Напередодні стало відомо, що торговельні переговори між США та Китаєм заплановано на жовтень 2019 року.

24 серпня Трамп оголосив, що США з 1 вересня підвищать мита на товари із Китаю обсягом 300 млрд не на 10%, як планувалося раніше, а на 15%, мита на іншу групу товарів обсягом $ 250 млрд із 1 жовтня становитимуть не 25%, а 30%.

Проте під час саміту G7 26 серпня він повідомив, що напередодні ввечері китайські посадовці зробили два «дуже, дуже хороші дзвінки» і що офіційний Пекін запропонував домовленість.

За даними ВВС, під час саміту «Великої сімки» партнери США тиснули на Трампа, аби переконати його, що ескалація торговельної війни негативно відбивається на світовій економіці.

5 серпня китайський юань впав до мінімального за останні 11 років рівня через торговельну війну. У США звинуватили Китай у «маніпулюванні» валютним курсом, зокрема у тому, що такі дії Китай вчинив навмисне, щоб завдати шкоди американській економіці.

Нагадаємо:

  • Торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США.
  • Протягом року Вашингтон тричі підвищував мита до 25% на товари з КНР від сумочок до залізничного обладнання. Китай у відповідь накладав від 5 до 25% митних зборів на товари, імпортовані зі Сполучених Штатів. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
  • Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років..
  • У грудні 2018-го — березні 2019 року обидві держави погодилися припинити торговельну війну та сісти за стіл переговорів. Однак тоді домовленостей досягти не вдалося, і взаємні обмеження на імпорт продовжилися. На думку уряду США, Китай застосовує нечесні прийоми ведення торгівлі.
Поділитись: