США запровадили санкції проти двох нафтових компаній та 35 суден Венесуели, які використовує режим президента Ніколаса Мадуро для експорту нафтопродуктів.

«Ці дії спрямовані проти об’єктів і суден, за допомогою яких колишній режим Мадуро продовжував підривати добробут і демократію, на які заслуговує Венесуела», — наголосили у Держдепі США, передає «Укрінформ».

Йдеться про судно Despina Andrianna, а також 34 судна, пов’язані з державною нафтовою компанією PDVSA, щодо якої ще раніше запровадили санкції. Ними транспортували нафту з Венесуели на Кубу, повідомляє The New York Times.

Раніше повідомлялося, що Росія допоможе Венесуелі експортувати нафту в обхід санкцій.

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: