США запровадили санкції проти керівників іранської компанії з виробництва дронів
Міністерство фінансів США 3 лютого наклало санкції на вісьмох керівників вищої ланки Paravar Pars — іранської компанії, що виробляє дрони—камікадзе.
До санкційного списку потрапили керуючий директор і генеральний директор Paravar Pars Хоссейн Шамсабаді та голова компанії Алі Реза Тансірі, який також є командувачем Військово-морських сил КВІР.
«Іранські компанії продовжують виробляти безпілотники для КВІР Ірану та військових. У ширшому плані Іран постачає БПЛА для бойових операцій росії з метою атак на критично важливу інфраструктуру в Україні», — заявив заступник міністра з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.
Санкції передбачають замороження будь-якого майна вісьмох осіб в юрисдикції США. Крім того, громадяни США, які беруть участь у транзакціях із підсанкційними особами, можуть самі потрапити під санкції.
Раніше США та Євросоюз вже запроваджували санкції щодо цієї компанії через виготовлення БПЛА серії Shahed для КВІР.
Іран та війна в Україні
Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання. Однак країна постачає російським військам свої бойові дрони-камікадзе, які окупанти активно використовують в Україні, заявляли як українська влада, так і Білий дім.
Іран офіційно відкидає звинувачення в постачанні зброї для російських військ, а самі окупанти намагаються замаскувати іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».
У листопаді 2022 року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан визнав, що його країна постачала росії свої безпілотники. Однак це нібито відбулося ще до початку повномасштабного вторгнення рф до України. «Ми передали росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні», — сказав міністр.
Проте він зазначив, що Іран не помітив використання своїх безпілотників в Україні.
У січні в Офісі генерального прокурора України заявили, що в українських прокурорів та слідчих немає сумнівів, що іранські посадовці, а також юридичні та фізичні особи причетні до виробництва й постачання дронів до росії. Зараз українські правоохоронці збирають відповідні докази.
- Поділитися: