Адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила про рішення запровадити санкції проти Венесуели на тлі протестів проти чинного президента країни Ніколаса Мадуро. Зокрема, під санкції потрапила найбільша державна нафтова компанія країни Petroleos de Venezuela, S.A.

Зазначається, що після запровадження цих санкцій, існує загроза того, що експорт нафти з Венесуели, який є головним джерелом валютної виручки країни, може знизитися до нуля. Окрім цього, США заблокували майже 7 мільярдів доларів активів, що належать Венесуелі.

«Petroleos de Venezuela, S.A. довго була засобом розкрадання та корупції для венесуельських чиновників та бізнесменів. Сьогоднішнє рішення (про санкції проти компанії — ред.) має запобігти подальшому розкраданню державного майна Мадуро та збереже ці активи для народу Венесуели», — повідомив міністр фінансів США Стівен Мнучин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Нагадаємо, що 23 січня президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом Венесуели. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: