США заявили, що китайська компанія надавала супутникові зображення «вагнерівцям» (ДОПОВНЕНО)
У США вважають, що китайська супутникова компанія Spacety надавала зображення бійцям російської приватної військової компанії «Вагнер».
Про це заявив помічник держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Даніель Крітенбрінк, цитує Sky News.
Космічна компанія Spacety спеціалізується на малих супутниках та супутникових послугах. Вона базується в Пекіні, але має міжнародну штаб-квартиру в Люксембурзі.
Компанія заявляла, що дотримується міжнародних санкцій проти росії і після введення санкцій не підтримує з нею жодних зв'язків. Проте у січні 2023 року США все ж додали Spacety до свого чорного списку торгових операцій.
Доповнено о 15:53. Речниця МЗС Китаю Мао Нін під час спілкування з журналістами уникнула відповіді на запитання про передання супутникових знімків Spacety «вагнерівцям» та відповіла: «Китай рішуче виступає проти незаконних односторонніх санкцій США».
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% усього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не така важлива — 2020 року на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову й економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.
Після початку повномасштабної війни лідер Китаю декілька разів спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови із Зеленським не було.
Нещодавно Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою». З-поміж інших пунктів там ідеться про припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та «підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів постачань».
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але зауважила, що Китай почав говорити про Україну. Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого заявив, що планує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
- Поділитися: