Віктор Бабарико (зліва) та його син Едуард (справа)
Фото:

Штаб Віктора Бабарика

У Мінському міському суді вивісили перелік кримінальних статей, за якими звинувачують кандидата в президенти Білорусі Віктора Бабарика і його сина Едуарда.

Про це повідомляє tut.by.

Так, Віктора Бабарика звинувачують за такими статтями Кримінального кодексу Білорусі:

  • ч. 2 ст. 235 — легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом, вчинені повторно, або службовою особою з використанням своїх службових повноважень, або в особливо великому розмірі.
  • ч. 2 ст. 243 — ухилення від сплати податків, що призвело до збитків в особливо великому розмірі.
  • ч. 2 ст. 431 — надання хабара повторно чи у великому розмірі

У разі доведення вини Бабарику загрожує:

  • за ст. 235 — позбавлення волі від 4 до 7 років зі штрафом та забороною займати певні посади,
  • за ст. 243 — обмеженням волі до 5 років зі штрафом та з забороною займати певні посади або без позбавлення волі від трьох до семи років зі штрафом і з позбавленням права обіймати певні посади,
  • за ст. 431 — обмеженням до п'яти років або позбавленням волі від двох до семи років.

Його сина Едуарда звинувачують за ч. 2 ст. 243 — ухилення від сплати податків.

18 червня правоохоронці Білорусі назвали Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи.

Зранку цього ж дня Віктора Бабарика разом із сином Едуардом затримали білоруські силовики. Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції. Наразі Бабарико та його син перебувають під арештом.

Бабарико є головним опонентом Лукашенка на виборах.

Поділитись: