Стан здоров'я колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, якого отруїли у березні 2018 року у британському місті Солсбері, погіршився. Про це повідомляє газета The Sunday Times з посиланням на джерело в розвідці Британії.

За даними джерел газети, Скрипаль перебуває вдома під наглядом лікарів. Медики побоюються, що росіянин навряд зможе позбутися від наслідків отруєння.

Джерело видання у поліції розповіло, що потерпілий «деякий час» продовжить отримувати медичну допомогу.

Співрозмовник газети повідомив, що наразі невідомо, як почуватиметься Скрипаль, оскільки вплив застосованої проти нього речовини мало вивчений.

«Сама речовина, ймовірно, виведеться [з організму], але наслідки його впливу можуть зберігатися довго», — зазначив доцент університету Ноттінгема Уейн Картер.

Скрипаль після замаху жодного разу не з'являвся у ЗМІ чи на публіці.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія, яку теж госпіталізували. Після отруєння Британія звинуватила у причетності до отруєня Скрипаля Росію і видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

У вересні 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки РФ. За даними журналістів-розслідувачів, справжні імена росіян — Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга, відповідно.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Згодом російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile