У Національному банку України очікують, що ставки за депозитами у гривні до кінця 2020 року впадуть нижче 10% річних, а за депозитами у доларах — нижче 1%.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час зустрічі з представниками «Європейської бізнес асоціації», передає «Інтерфакс-Україна».

«Минулого року був шок через те, що гривня виросла. Це був шок для всіх. Цьогоріч, якщо у нас все буде нормально з МВФ, буде ще один шок — будуть демонстрації під Національним банком, оскільки люди будуть отримувати за своїми депозитами у валюті до 1%, а в гривні — нижче 10%», — повідомив Чурій.

Наразі ставки за депозитами у банках у гривні складають близько 12-15% річних. Падіння ставок за депозитами відбуватиметься у зв'язку з падінням розміру облікової ставки Нацбанку. Вона наразі складає до 11% річних, а до кінця 2020 року НБУ планує знизити її до 7% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Це відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку, Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
Поділитись: