Ексочільник одеського «Правого сектору» Сергій Стерненко заявив, що слідство у справі щодо третього нападу на нього 25 травня 2018 року, під час якого загинув один з нападників Іван Кузнецов, зупинили, а організаторів, посередників і замовника не шукають.

Про це він повідомив у Facebook.

Стерненко каже, що за повідомленням слідчого, провадження щодо третього нападу на нього зупинили.

«Формальною підставою для цього стало оголошення у розшук за хуліганство (так, коли тебе намагаються позбавити життя на замовлення, то це у нас «хуліганство») виконавця Олександра Ісайкула. Ісайкулу СБУ дала втекти з України ще 17 березня 2019 року», — написав активіст. 

Він наголосив, що зупинка провадження означає і припинення будь-яких слідчих дій. Стерненко розповів, що ще в травні звертався із клопотанням до прокурора Бозовуляка з вимогою виділити матеріали по виконавцю Ісайкулу в окреме провадження і зупинити вже його, щоб не спливали строки розслідування.

Водночас основне провадження, каже Стерненко, необхідно було і далі розслідувати, бо «досі немає підозр організаторам Подобєдову та Посувайлу і слідство навіть не намагається шукати замовника та всіх інших співучасників».

«Однак прокурор мені невмотивовано відмовив, і зупинили саме основне провадження. Теоретично жодні слідчі дії можуть не проводитись тепер роками. Практично це означає що Ірина Венедіктова за сприяння Авакова та за погодженням із Зеленським відмазує всіх причетних до спроб мене вбити. Відповідно, це ж стосується і всіх нападів на інших активістів в Одесі. Та і ще двох попередніх нападів на мене», — написав активіст.

Він також додав, що разом з цим «слідчий почав займатись процесуальним терором». Стерненко каже, що слідчий надіслав йому 5 повісток на кожен день тижня із вимогою прибути о 10:00 в СБУ для ознайомлення із матеріалами провадження проти нього.

«Такі дії слідчого це тиск, спрямований на виконання протиправної вказівки Венедіктової негайно передати справу в одеський суд та засудити мене за необхідну оборону», — пише Стерненко.

hromadske звернулось за коментарем до правоохоронців.

Зазначимо, йдеться про напад на Стерненка 25 травня 2018 року. Тоді він наніс ножове поранення одному з нападників — Івану Кузнецову. Невдовзі той помер від отриманих ран. Стерненко наполягає, що лише захищав своє життя.

Слідчі ставлять під сумнів версію про самозахист Стерненка через «подальші дії» після ударів активіста. В СБУ кажуть, що оскільки Кузнецов втік із місця події, напад на Стерненка вважається закінченим — його життю та здоров’ю вже нічого не загрожувало. Проте Стерненко, як зазначають у Службі безпеки, побіг за Кузнецовим, наздогнав його і завдав декількох поранень, зокрема удар ножем у серце, який і призвів до смерті.

Також вони зазначають, що тіло Кузнецова знайшли майже за 100 метрів від місця першої сутички, тому вважають заяви Стерненка про те, що він поранив нападника під час самооборони, неправдивими.

Захист Стернека з посиланням на медичних експертів Олександра Лінчевського, який був заступником Уляни Супрун у МОЗ, та Олександра Данилюка, який у МОЗ відповідає за невідкладну медицину, зазначає, що пройти 99 метрів з пораненням серця людина могла, а пацієнт при травмі серця завжди залишається певний час у свідомості, притомний і навіть може активно рухатись. Ці експерти виступали на засіданні суду з обрання Стерненку запобіжного заходу як свідки.

Нагадаємо:

  • 11 червня 2020 року Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Якщо вину буде доведено, активісту загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.
  • 15 червня Стерненка відправили під цілодобовий домашній арешт, який він мав відбувати в Одесі у військовій частині.
  • 16 червня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора у справі Стерненка: місце відбування ним домашнього арешту змінили з військової частини в Одесі на його місце проживання в Києві. Раніше Стерненко заявляв, що не зможе виконати ухвалу суду, бо до військової частини його не пустять.
  • 3 липня Апеляційний суд Києва залишив Стерненка під цілодобовим домашнім арештом.
Поділитись: