Війна / Донбас

Сторона України в ТКГ назвала результати «виборів» на окупованому Донбасі юридично нікчемними

Ірина Геращенко
Війна/Донбас/Сторона України в ТКГ назвала результати «виборів» на окупованому Донбасі юридично нікчемними
Зберегти
Вигляд
Сторона України в Тристоронній контактній групі назвала ще не оголошені результати «виборів» на окупованому Донбасі юридично нікчемними.

Відповідну заяву від імені всієї групи опублікувала представниця України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко 11 листопада.

«Українська частина Тристоронньої контактної групи наголошує, що результати цих псевдовиборів є юридично нікчемними, не створюють жодних правових наслідків та відтак не визнаються Україною і цивілізованим світом», — написала Геращенко.

Вона вказала, що «вибори» організувала Росія й Україна це «рішуче засуджує», адже такими діями Росія порушила основоположні норми і принципи міжнародного права та законодавство України.

Проведення «виборів» українська сторона вважає провокацією, спрямованою на зрив процесу мирного врегулювання війни на Донбасі.

Також група зазначила, що вимагає негайно скликати позачерговий з'їзд Тристоронньої контактної групи, аби провести консультації з вимогою «відмовитися від руйнівних сценаріїв дестабілізації ситуації на Донбасі» до Росії.

Президент України Петро Порошенко закликав громадян, які проживають на окупованих територіях самоназваних Донецької та Луганської республік не брати участі у голосування 11 листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

11 листопада на окупованому Донбасі почалися «вибори» ватажків та «депутатів». На посаду ватажка «ДНР» претендує п'ятеро кандидатів: нині виконувач обов'язків глави «ДНР» Денис Пушилін, суддя Олена Шишкіна, житель окупованої Донецької області Роман Храменков, колишній «заступник міністра освіти республіки» Володимир Медведєв і керівник музею ветеранів Афганістану Роман Євстифєєв.

На посади «депутатів» претендують представники руху «Донецька республіка» та «Вільний Донбас».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

На посаду ватажка самоназваної «ЛНР» претендують четверо кандидатів: нині виконувач обов'язків глави «ЛНР» Леонід Пасічник, голова Союзу працівників освіти Олег Коваль, голова територіального відділення руху «Луганський економічний союз» Людмила Руснак та голова профспілки працівників залізничного транспорту «ЛНР» Наталія Сергун. На посади «депутатів» претендують представники руху «Мир Луганщині» та «Луганський економічний союз».

Раніше глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі притягнуть до кримінальної відповідальності. А заступник глави Міністерства окупованих територій Георгій Тука зазначив, що відповідатимуть і ті, хто прийде голосувати. Зокрема, зареєстровані на підконтрольній Україні території як вимушені переселенці. Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Пов`язані новини