ENRU

Стрілянина у Княжичах: підозрюваного екс-начальника карного розшуку Києва Куряту поновили на посаді

Data?1514479587
Колишній керівник карного розшуку поліції Києва Леонід Курята Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді екс-начальника карного розшуку Нацполіції у місті Київ Леоніда Куряту. Прокуратура підозрює його у організації умисного вбивства поліцейських у Княжичах.

Рішення суду опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень.

«Визнати протиправним та скасувати наказ ГУ Нацполіції України в м. Києві від 27 січня 2017 року <…> полковника поліції з посади начальника управління карного розшуку ГУ Нацполіції України в м. Києві», — йдеться у рішенні суду.

Згідно з рішенням суду, Нацполіцію також зобов'язали виплатити підозрюваному Куряті 104 тисячі гривень заробітної плати.

За версією слідства, підозрюваний Курята керував спецоперацією в Княжичах. Він віддавав накази своєму підлгеглому — працівнику Шевченківського райуправління поліції Мариновському, який, своєю чергою, передавав їх безпосередньо бійцям.

«Курята віддав наказ на застосування зброї Мариновському. Мариновський передав його іншим підлеглим, зокрема, Валецькому (загиблий КОРД-івець — ред.) і Курті, які його виконували. Унаслідок цих дій загинуло п’ятеро осіб, у тому числі й сам Валецький.

Установлено, що він особисто здійснив близько 23 пострілів. Звісно, від такої кількості пострілів було найбільше поранень і загиблих», — сказав у коментарі Громадському прокурор Микола Наливайко.

Куряті інкримінують, зокрема, організацію умисного вбивства чотирьох правоохоронців. На засіданні прокурори представили короткий відрізок радіопереговорів поліцейських у Княжичах.

На аудіозаписі чутно, як Курята віддав наказ, нецензурно вилаявшись: «еб**те».

«Їх попередньо проінструктували: у випадку, якщо буде команда застосовувати зброю, застосовувати її на ураження», — стверджує прокурор.

Водночас, Окружний адмінсуд зазначив, що, згідно з планом проведення поліцейської операції в Княжичах, Курята не був призначений старшим групи правоохоронців або старшим за проведення всієї операції.

«Як зазначив сам позивач, він вважав своїм обов'язком взяти участь у запланованих і затверджених начальником ГУ слідчо-розшукових заходах, в яких передбачалося участь його безпосередніх підлеглих Управління кримінальної розвідки, про відповідне кримінальне провадження йому стало відомо під час оперативних нарад у начальника ГУ НП в Києві Крищенко А. Е.», — сказано в постанові суду.

Суд вирішив, що Курята не був уповноважений здійснювати контроль за діями поліцейських в Княжичах.

Суд визнав незаконним рішення Нацполіції про проведення службового розслідування, визнав незаконним і скасував наказ про звільнення Куряти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрілянина у Княжичах: як тривало розслідування протягом року

Стрілянина в Княжичах сталася вночі 4 грудня 2016 року. За версією поліції, тієї ночі оперативники за підтримки спецпідрозділу КОРД готувалися до затримання групи злочинців. У той самий час наряд поліції охорони виїхав туди до одного з будинків через автоматичне спрацювання сигналізації. Близько 4 ранку між поліцейськими сталася перестрілка. Загинули двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони й командир спецпідрозділу КОРД.

Цьогоріч у вересні суд обрав запобіжні заходи двом колишнім та одному чинному поліцейським: екс-керівникові карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті, екс-заступникові начальника карного розшуку Шевченківського райвідділу поліції Києва Роману Мариновському та старшому інспекторові спецпідрозділу КОРД Андрію Курті.

На початку грудня новими фігурантами справи про стрілянину в Княжичах, яким ГПУ оголосила підозру, стали двоє колишніх керівників поліцейської розвідки Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півроку без правди: чому досі не названі винні у перестрілці правоохронців у Княжичах