У Міністерстві соціальної політики України підрахували, що держава витрачає на субсидії на житлово-комунальні послуги більш ніж у два рази менше, ніж витрачала раніше на дотацію Нафтогазу на покриття різниці у тарифах.

Зокрема, у 2018 році на субсидії уряд витратив близько 50 мільярдів гривень, в той час як на компенсацію різниці у тарифах Нафтогазу, яку платили з бюджету до запровадження програми субсидій у 2014 році, уряд витрачав 114 мільярдів гривень.

«У цьому році на субсидії витрачається близько 50 мільярдів гривень, що вдвічі менше, ніж коли ми дотували Нафтогаз», — повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Раніше в уряді повідомляли, що в Україні близько 7 мільйонів родин мають право на отримання субсидії.

Також зазначалось, що середній розмір субсидії для української родини складає 600-700 гривень.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Раніше в уряді повідомляли, що відмова в отримання субсидії громадянам, які отримають дохід, що менший за мінімальну зарплату, є неправомірною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

На виплати субсидій громадянам для оплати комунальних послуг уряду може знадобитися додатково 7 мільярдів гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile