Печерський районний суд Києва надав слідчим Державного бюро рослідувань дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», які готували розслідування про таємну відпустку п’ятого президента України Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане у січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Крім того, слідчі отримали дозвіл на доступ до цілої низки інших внутрішньоредакційних даних — графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, а також даних щодо оплати їхньої праці.

Відповідне рішення суд ухвалив 17 жовтня в рамках розслідування ДБР щодо ймовірного «незаконного переправлення осіб» — зокрема, п’ятого президента — через державний кордон «із використанням завідомо підроблених документів».

Строк дії ухвали — місяць. Згідно з рішенням суду, якщо редакція не надасть правоохоронцям зазначену інформацію, то суд, за клопотанням слідчих ДБР, «має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених речей і документів».

Згідно із судовим рішенням, журналісти мають передати в ДБР:

  • весь відзнятий матеріал;
  • інформаційні запити і відповіді на них, які виконані під час готування зазначеної передачі;
  • можливі документальні матеріали, що підтверджують присутність (обліки робочого часу, завдання, бухгалтерські документи про виплати грошової винагороди за виконання завдань, редакційні завдання, оплату транспортних послуг, путівок на автомобілі) задіяних журналістів, операторів, водіїв та інших співробітників під час зйомок матеріалу в т.ч. у вечірній і нічний час (в т.ч. 08.01.2018) для вказаної передачі;
  • інші наявні документальні матеріали, що стосуються зазначеної телепередачі (службові записки, повідомлення, погодження випуску в ефір, редагування, затвердження тексту телепередачі, внесення правок, рецензії, заперечення тощо).

В ухвалі Печерського районного суду Києва також зазначається, що вона не підлягає оскарженню.

У січні 2018 року «Схеми» повідомили про тиск та спроби зламати пошту після власного розслідування про відпочинок президента Петра Порошенка на Мальдівах.

Журналісти програми «Схеми» виявили, що президент намагався приховати свою поїздку. Зокрема, за даними журналістів, родина Порошенка літала під чужими іменами.

Своєю чергою, прес-служба Порошенка наголосила, що п'ятий президент зустрічав Новий рік вдома, а потім відвідав «з метою короткого відпочинку» Мальдівські острови. Повідомлялось, що відпочинок за кордоном президент оплачував за власний кошт.

Поділитись: