Шевченківський райсуд Києва відмовив прокуратурі у зміні запобіжного заходу із застави до тримання під вартою для головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви.

Шевченківський райсуд Києва відмовив прокуратурі у зміні запобіжного заходу із застави до тримання під вартою для головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви.

Про це повідомила прес-служба Шевченківського райсуду у  Facebook.

Слідчий суддя не задовольнив клопотання, бо обирати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за відсутності підозрюваного можна лише за умови, якщо його оголошення у міжнародний розшук, зазначають у суді.

Також прокурор подав нове клопотання про обрання запобіжного заходу в ході засідання.

«Однак заміна клопотання про зміну запобіжного заходу не передбачена», —  зазначили в суді.

1 жовтня головний редактор інтернет-видання «Страна.ua» Ігор Гужва, якого в Україні підозрюють у вимаганні хабара, заявив, що влада Австрії погодилась надати йому політичний притулок.

Після цього Шевченківський райсуд Києва отримав клопотання прокуратури про зміну запобіжного заходу для головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви із застави на тримання під вартою.

Нагадаємо, 12 лютого 2018 року український суд оголосив Гужву у розшук

31 січня стало відомо, що головред «Страна.ua» Гужва виїхав до Відня та попросив політичного притулку. Він заявив, що проти нього відкрито 5 кримінальних проваджень, які можуть передбачати до 7 років позбавлення волі. При цьому він залишається головним редактором видання. Консультує головреда «Страна.ua» Гужву щодо отримання притулку у Відні юрист, екс-чиновник АП Януковича Андрій Портнов.

Головного редактора «Страна.ua» затримали у червні минулого року в Києві. Також у редакції видання пройшли обшуки, було вилучено флеш-накопичувач, на якому нібито знаходилися документи, що містять держтаємницюГужву підозрюють у вимаганні хабаря 20 тисяч доларів за нерозголошення інформації. 

ДИВІТЬСЯ: ГПУ оприлюднила оперативне відео у справі головреда «Страна.ua» Гужви

27 червня Гужва вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 544 тисячі гривень.

Поділитись: