У Німеччині судді Вищого земельного суду Ольденбурга відмовили в екстрадиції в Україну колишнього народного депутата Ради Олександра Онищенка, якого українські правоохоронці підозрюють в організації так званих «газових схем».

Про це пише DW з посиланням на рішення суду.

В поясненні до ухвали зазначається, що «існує значна ймовірність» того, що в разі екстрадиції Онищенка «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах», у тому числі й Європейської конвенції з прав людини. Відтак екстрадиція є недопустимою, вважають німецькі судді.

DW пише, що раніше суд звернувся до української влади з проханням надати «детальний опис» умов утримання під вартою, на котрі міг би розраховувати Онищенко в слідчому ізоляторі в Києві. Тоді українська сторона поінформувала німецький суд «лише в загальних рисах» щодо того, що міжнародних стандартів буде дотримано. Таких запевнень суддям в Ольденбурзі було замало.

Аргументуючи свою ухвалу суд посилався на доповіді Європейського комітету із запобігання катуванням Ради Європи. Експерти комітету відвідали у 2017 році в'язницю в Україні та у своїй доповіді вказали на «нелюдські умови утримання ув'язнених, що принижують людську гідність».

Водночас судді вирішили, що наразі не можна встановити, що кримінальне переслідування Онищенка в Україні здійснюється з політичних мотивів. Про це раніше заявляв сам Онищенко.

Зазначимо, Онищенко втік з України у 2016 році до того, як Рада зняла з нього депутатську недоторканність.

Нагадаємо, 16 березня 2016 року детективи НАБУ у супроводі спецпідрозділів прийшли з обшуками в офіс до тодішнього депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка. В Антикорупційному бюро пояснили, що Онищенка підозрюють у створенні злочинного угрупування і розкраданні державних коштів за участі держкомпанії «Укргазвидобування».

18 лютого 2019-го Спеціалізована антикорупційна прокуратура затвердила та передала до суду обвинувальний акт стосовно депутата Онищенка.

Поділитись: