У Подільському райсуді Києва відбулося перше засідання у справыпро держзраду головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, передає кореспондентка Громадського.

У суді зачитали 18 із 80 сторінок обвинувального акту. Зокрема, сторона обвинувачення зачитувала матеріали, які розміщувало видання «РИА Новости Украина».

У матеріалах, за словами сторони обвинувачення, містились статті із закликами до сепаратистських дій, а також заклики до розпалення етнічної ворожнечі.

Начальник управління прокуратури АР Крим Євген Комаровський пояснив, колегія суддів оголосила перерву через «складність і великий об’єм обвинувального акту»: «На даному етапі було оголошено лише третю частину обвинувального акту. Після повного його оголошення буде визначено порядок дослідження доказів, а саме які докази будуть досліджуватися в першу чергу — чи це будуть допити свідків, чи документи, тобто протоколи слідчих дій, дослідження речових доказів».  

Захисник Вишинського Андрій Доманський перебігом судового засідання лишився задоволений і зазначив, судді дотримуються європейського правосуддя. За словами адвоката, Вишинський озвучить свою позицію після того, як обвинувальний акт зачитають повністю. «Скажу, що він (Вишинський, — ред.) у корені не згодний із тим, що там (в обвинувальному акті, — ред.) зазначається», — сказав адвокат.

Доманський також розповів, що Вишинський як громадянин України скористався своїм правом і проголосував у першому турі президентських виборів: «Він робив протестне голосування проти Порошенка».

Зазначимо, у червні 2018-го Вишинський під час судового засідання заявив, що відмовляється від українського громадянства. Проте, як зазначає Держміграційна служба України, за чинним законодавством, не можна вийти з українського громадянства у разі повідомлення особі про підозру.

Наступне судове засідання по розгляду справи по суті призначили на 15 квітня, о 16:05.

Раніше Подільський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Вишинському до 24 травня.

Нагадаємо:

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile