Суд переніс розгляд справи про скасування передачі акцій ПриватБанку державі на 19 червня

Господарський суд Києва переніс розгляд справи щодо передачі акцій ПриватБанку Міністерству фінансів України, яка відбулась в межах націоналізації банку у 2016 році.

Про це повідомляє «НВ Бізнес».

Зокрема, позивач у справі, колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський, через суд вимагає визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій банку Мінфіну. Ця операція завершила перехід власності над ПриватБанком від Коломойського та Боголюбова до держави, тобто довершила факт націоналізації банку.

Господарський суд Києва переніс розгляд справи. Таке рішення суд мотивував необхідністю отримати нову інформацію.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб. Обидва рішення уряд, Нацбанк та ПриватБанк оскаржили в апеляційному суді.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Напередодні Ігор Коломойський заявив, що судами про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку він хоче повернути собі свою частку в банку у розмірі близько 22-24%. Подібний «взаємозалік боргів» та повернення Коломойському 2 мільярдів доларів начебто його капіталу у ПриватБанку раніше пропонували у команді президента України Володимира Зеленського.