Апеляційний суд відхилив позов міськвиконкому Харкова та залишив у силі рішення про призупинення підвищення тарифів на проїзд у міському електротранспорті. Водночас влада Харкова каже, що підвищені тарифи не скасує.

Апеляційний суд відхилив скарги міськвиконкому Харкова, підприємства «Харківський метрополітен» та підприємств, що здійснюють перевезення наземним електротранспортом.

«Рішення апеляційного суду стосується першого рішення виконкому (про підвищення тарифів — ред.), ухваленого 6 лютого, і ніяк не стосується ні другого рішенням виконкому, ухваленого 20 лютого, ні рішення, ухваленого на сесії. Ми виходимо з того, що чинний тариф — 8 грн на метро і 6 грн на наземний електротранспорт», — сказав «Інтерфакс-Україна» директор департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю міськради Юрій Сидоренко.

19 лютого Харківський обласний адміністративний суд призупинив дію нових тарифів на проїзд в електротранспорті міста. Відтак проїзд у метро мав знизитися з 8 гривень до 5, а трамваях і тролейбусах з 6 гривень до 4.

Утім рішення суду не позначилося на тарифах наступного дня, 20 лютого та пізніше. Прес-секретар метрополітену Харкова Олексій Бітнер зазначив, що підприємство зможе змінити вартість проїзду (тобто повернутися до старих тарифів) лише з рішення міської ради, яке вони не отримували.

20 лютого в метро Харкова пасажири заблокували турнікети та вимагали проїхатися в метро за старим тарифом.

6 лютого виконавчий комітет харківської міської ради проголосував за підвищення тарифу на проїзд у метро до 8 гривень, а у тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Згодом, 10 лютого, близько 200 людей вийшли на площу Конституції та протестували проти підвищення тарифів у комунальному транспорті.

Поділитись: