Судове засідання у справі підозрюваного у мільйонних розкраданнях екс-депутата Миколи Мартиненка перенесли через те, що суддя Володимир Бугіль розглядає іншу кримінальну справу. Про це журналісту Громадського повідомили 29 жовтня в канцелярії Шевченківського суду.

Суддя Бугіль є одним з трьох в колегії суддів, які розглядають справу Миколи Мартиненка.

«Зараз Бугіль перебуває в нарадчій кімнаті у справі щодо Гречківського (обвинувавеного в шахрайстві члена Вищої ради правосуддя, - ред.)», - повідомили у канцелярії.

Відтак розгляд справи Мартиненка перенесли на 5 листопада. На наступному засіданні мають продовжити зачитувати обвинувальний акт, в якому залишилась менша частина (13 сторінок).

22 жовтня прокурор зачитав 28 сторінок обвинувального акту у справі екс-депутата Мартиненка.

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених: сам Микола Мартиненко, заступник гендиректора держконцерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець, гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін, голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома, екс-заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило і топ-менеджер ДП «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їх підозрюють у розкраданні 17,3 млн доларів та 6,4 млн євро з держпідприємств «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і «Енергоатом».

Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

У суді обвинувачення мали представляти двоє прокурорів: Роман Симків і Андрій Перов. Але Перова відвели з цієї справи через те, що він нібито «грюкнув дверима» під час одного з судових засідань.

Держпідприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» — це найбільший у Європі уранодобувний центр. Воно забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

У липні 2017 суд Швейцарії дозволив передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка

У серпні Мартиненку дозволили залишати Київську область, а грудні йому дозволили виїжджати за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП

Поділитись: