Апеляційний суд Шотландії визнав незаконним рішення прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона тимчасово зупинити роботу парламенту.

Судді заявили, що Джонсон намагається завадити парламенту залучити уряд до відповідальності перед Brexit, повідомляє BBC.

В уряді Великої Британії заявили, що оскаржать це рішення у Верховному суді Лондона 17 вересня.

Наразі невідомо, чи вплине рішення суду на поточне призупинення роботи парламенту.

Нагадаємо, з 9 вересня до 14 жовтня парламент Великої Британії тимчасово призупинив роботу після проведення пленарного засідання.

Раніше 9 вересня королева Великої Британії Єлизавета ІІ затвердила закон, який відкладає вихід країни з ЄС, якщо до 31 жовтня 2019 року парламент не підпише угоду з Брюсселем.

Нагадаємо, якщо Джонсон відмовиться дотримуватися нового закону, на нього можуть подати до суду. Раніше прем'єр-міністр уже заявляв, що не буде просити Європейський Союз про відтермінування Brexit.

3 вересня прем'єр-міністр Британії втратив більшість у парламенті, а наступного дня уряд Джонсона програв у парламенті голосування за контроль порядку денного.

Нагадаємо, 28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту. Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: