Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» і скасував наданий слідчим дозвіл на доступ до редакційної комунікації.

Як повідомляє «Радіо Свобода», суд відхилив дозвіл тимчасового доступу слідчих Державного бюро розслідувань до редакційної комунікації журналістів, які готували розслідування про таємну відпустку п’ятого президента України Петра Порошенка на Мальдівах.

«Ми виграли апеляцію – суд скасував ухвалу, що надавала слідчим ДБР доступ до надмірного обсягу внутрішніх даних та редакційної комунікації журналістів «Схем», які працювали над матеріалом про таємну відпустку Порошенка на Мальдівах», – ідеться у повідомленні «Схем».

Суд призначив повторний розгляд клопотання слідчих у суді першої інстанції – Печерському районному суді Києва.

«Тимчасовий доступ до документів із можливістю їхнього вилучення в копіях, які знаходяться у розпорядженні «Радіо Свобода», скасувати. Постановити нову ухвалу, якою призначити новий розгляд у суді першої інстанції...», – сказала суддя Ольга Юрдига.

Дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів Печерський районний суд міста Києва надав 17 жовтня. Слідчі отримали дозвіл на доступ до цілої низки інших внутрішньоредакційних даних — графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, а також даних щодо оплати їхньої праці.

Редакція програми «Схем» оприлюднила заяву щодо такого рішення суду, де вказала на ризик розкриття джерел, надмірний обсяг запрошених даних та непрогнозованість дій правоохоронців.

Нагадаємо, у січні 2018 року «Схеми» повідомили про тиск та спроби зламати пошту після власного розслідування про відпочинок президента Петра Порошенка на Мальдівах.

Журналісти програми «Схеми» виявили, що президент намагався приховати свою поїздку. Зокрема, за даними журналістів, родина Порошенка літала під чужими іменами.

Своєю чергою, прес-служба Порошенка наголосила, що п'ятий президент зустрічав Новий рік вдома, а потім відвідав «з метою короткого відпочинку» Мальдівські острови. Повідомлялось, що відпочинок за кордоном президент оплачував за власний кошт.

Поділитись: