У Шевченківському суді Києва, де обирають запобіжний захід голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, розгляд матеріалів допиту двох підозрюваних та одного свідка у справі Гандзюк відбудеться у закритому режимі.

Відповідні клопотання задовольнив слідчий суддя, повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Зокрема йдеться про диски з відеодопиту підозрюваних Сергія Торбіна та Ігора Павлоського. Про перегляд відео у закритому режимі клопотала прокуратура, наголошуючи на тому, що в матеріалах міститься інформація, оприлюднення якої може зашкодити подальшому розслідуванню.

Адвокати Мангера клопотали про перегляд у закритому режимі протоколу допиту свідка Олександра Власова, під час якого, за словами захисників, чоловік назвав два прізвища ймовірних організаторів нападу на Гандзюк, які також є «Миколайовичами», але це не Мангер. На думку адвокатів, оприлюднення їхніх прізвищ може зашкодити подальшому слідству і попередити цих осіб, якщо вони дійсно причетні до злочину.

Оголошення рішення про обрання запобіжного заходу буде відбуватися у відкритому режимі. Попередньо в суді було досліджено близько 500 сторінок документів із клопотання прокуратури про арешт Мангера, зокрема — протоколи допиту підозрюваних, свідків, слідчих експериментів та висновків експертів та лікарів.

Раніше прокурори заявили, що Мангер та ще один підозрюваний Олексій Левін платили іншим фігурантам справи за мовчання.

Нагадаємо, Мангер звинуватив в організації нападу на Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка. У Службі безпеки України звинувачення генерала Данила Доценка в організації нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк назвали «абсурдом».

За даними слідства, на початку липня 2018 року Владислав Мангер вирішив організувати умисне вбивство Катерини Гандзюк. Як зазначають в Генпрокуратурі, він пішов на злочин «керуючись особистісною неприязню, яка в нього виникла на підставі активної громадської позиції Гандзюк».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Мангер — один із замовників, але не верхівка»: волонтер Синіцин про справу Гандзюк

Нагадаємо, 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Прокуратура просить взяти Мангера під варту на 2 місяці без застави. Мангер, коментуючи звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк, сказав, що не знав Гандзюк особисто, а обвинувачення назвав «взятими з інтернету». Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такий Владислав Мангер, і чому його підозрюють в організації вбивства Катерини Гандзюк

28 січня батько Катерини Гандзюк, виступаючи на засіданні комісії щодо її вбивства, згадав прізвище Мангера. Він назвав «Батьківщину» та «Блок Петра Порошенка» «партіями вбивць» його доньки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Поділитись: