Оболонський районний суд Києва знову не зміг розпочати судові дебати у справі державної зради президента-втікача Віктора Януковича.

Оболонський районний суд Києва знову не зміг розпочати судові дебати у справі державної зради президента-втікача Віктора Януковича.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

На судовому засіданні мали представити нового державного безоплатного адвоката Віктора Овсяннікова, який мав би захищати Януковича. Поряд із ним стояв ще один адвокат Олександр Байдик, який стверджує, що напередодні також підписав договір із Януковичем.

Основні адвокати Януковича — Віталій Сердюк та Ігор Федоренко — не з’явилися на засідання.

«Вони поїхали в ОБСЄ та ООН подавати заяви про порушення прав людини в Україні», — сказав новий адвокат Байдик у коментарі Громадському.

Одразу після початку судового засідання почалася словесна перепалка в суді. Нові адвокати хотіли подати клопотання про допит екс-прем’єра Миколи Азарова, але суддя сказав розпочати судові дебати.

Після цього прокурор Руслан Кравченко взяв мікрофон із гучномовцем і розпочав оголошувати свою позицію в дебатах.

Адвокати публічно покинули судову залу. Після цього суддя Владислав Дев’ятко оголосив перерву до 14 години дня, аби врегулювати ситуацію.

До 14 години дня Центр безоплатної правової допомоги має прислати до суду нового безоплатного адвоката, або ж повторно прислати Віктора Овсяннікова. 

Як повідомив у коментарі Громадському Овсянніков, він одразу збирається оголосити самовідвід. 

«Якщо в Януковича є платний адвокат, я не маю права представляти його інтереси. Бо держава буде витрачати на це гроші, а це є неприпустимим», — сказав Овсянніков.

«Ми будемо просити направити листа до кваліфікаційної ради адвокатів, оскільки ця ситуація є неприпустимою», — прокоментував прокурор Максим Крим.

Раніше повідомлялося, що Януковича планує захищати новий адвокат, який представляв інтереси «беркутівців».

31 липня адвокати Януковича заявили про відвід суддів і прокурорів у справі щодо державної зради, після чого покинули судове засідання.

30 липня Верховний суд України відмовився перевести справу про державну зраду Януковича з Оболонського районного суду Києва до іншого та забезпечити його участь у засіданнях.

Цього ж дня адвокати у справі держзради Віктора Януковича не прийшли на суд, засідання перенесли на вівторок 31 липня.

Раніше повідомлялося, що суд у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича перейшов до судових дебатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Оболонський районний суд Києва призначив судові дебати у справі за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича в державній зраді на 30 і 31 липня.

Поділитись: