У США суд відмовився закрити справу, порушену спецпрокурором США Робертом Мюллером проти екс-керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

У США суд відмовився закрити справу, порушену спецпрокурором США Робертом Мюллером проти екс-керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

Таке рішення ухвалив суддя столичного округу Колумбія Еймі Берман Джексон 15 травня, повідомляє Time.

Адвокати Манафорта наполягали на закритті справи, аргументуючи це тим, що вона нібито не пов’язана з розслідуванням втручання Росії у вибори президента США 2016 року.

Суддя погодився зі стороною обвинувачення, заявивши, що справа проти Манафорта не є неприйнятною, попри те, що не пов’язана з виборами безпосередньо.

Манафорта звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від податків та шахрайстві. Також його звинувачують в тому, що він не зареєструвався як іноземний агент, хоча займався лобіюванням інтересів у США уряду України часів екс-президента Віктора Януковича.

Раніше колишній радник передвиборчого штабу Трампа Рік Гейтс офіційно визнав себе винним у змові на федеральному рівні та наданні неправдивих свідчень. Гейтс навмисно збрехав спецпрокурору Мюллеру про те, що екс-радник штабу Трампа Пол Манафорт на зустрічі з лобістом та членом Конгресу США у березні 2013 не згадував Україну. Адже обидва вони, і Гейтс і Манафорт, співпрацювали з Януковичем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США. 

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, зокрема у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.

Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

Поділитись: