Суд присяжних у Вашингтоні визнав невинним Грега Крейга — юриста і колишнього радника президента Барака Обами, якого звинувачували в прихованій роботі на уряд колишнього президента України Віктора Януковича.

Про це повідомляє Reuters.

Суд повністю виправдав Крейга, якого обвинувачення просило засудити до 5 років ув’язнення. У суді Крейга звинувачували у дачі ним неправдивих свідчень про його зв'язки з урядом України.

За версією обвинувачення, Крейг співпрацював із політтехнологом Полом Манафортом, який консультував Януковича.

У 2012 році Манафорт звернувся в нью-йоркську адвокатську фірму Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, де Крейг обіймав посаду партнера, і попросив скласти одну з експертних доповідей у межах судового процесу проти лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Пізніше Манафорт попросив компанію поширити доповідь, над якою працював Крейг, серед високопоставлених чиновників адміністрації президента США. Планувалося, що висновки звіту спростують закиди про політичну мотивацію цієї справи.

 74-річний Крейг був першим демократом, обвинуваченим у контексті розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання Росії у президентські вибори США 2016-го.

Нагадаємо, 13 березня 2019-го колишнього радника Віктора Януковича й ексочільник передвиборчого штабу президента США Пола Манафорта засудили до 3,5 років в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльність в Україні.

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями.Ідеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди.

У фокусі справи, за якою Манафорта вперше почали судити, — це його робота на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював з українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

Поділитись: