Загальний суд Європейського союзу відхилив позов Нафтогазу до Єврокомісії про визнання незаконним розширення доступу Газпрому до потужностей газопроводу OPAL.

Загальний суд Європейського союзу відхилив позов Нафтогазу до Єврокомісії про визнання незаконним розширення доступу Газпрому до потужностей газопроводу OPAL.

Про це повідомляє Ліга.Бізнес.

Відмову задовольняти клопотання Нафтогазу в Європейському суді пояснили неприйнятністю такого позову. Зокрема, у суді прийшли до висновку, що рішення Єврокомісії не було остаточним. Окрім нього, дозвіл на доступ Газпрому до європейського газогону мали надати національні енергетичні регулятори, зокрема німецькі.

Зокрема, розширення доступу до OPAL дозволить Газпрому збільшити потужності по транспортуванню газу в Європу в обхід України. Зокрема, за рахунок газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

Згідно з позовом Нафтогазу, рішення Єврокомісії суперечить угоді про асоціацію України та ЄС.

Наразі Газпром вже розпоряджається 50% потужностей OPAL і просить про отримання доступу до ще 30%.

За підрахунками Нафтогазу, отримання такого доступу буде коштувати Україні 290-320 мільйонів доларів щорічно через скорочення обсягів транзиту газу.

Раніше в Німеччині заявляли, що Росія має гарантувати Україні обсяги транзиту газу після закінчення контракту у 2019 році.

31 січня Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

Президент України Петро Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ». Також Порошенко заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. 

Також Спікер парламенту Андрій Парубій повідомляв, що Україна має домогтись замороження будівництва газогону в обхід країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.

Поділитись: